EN

محصولات / ساندویچ پانل دکوراتیو (متال برد)

موارد استفاده ساندویچ پانل دکوراتیو SATEL جهت پوشش داخل و خارج ساختمان‏‏، پارتیشن بندی، سقف کاذب و پوشش دیوار های داخلی و خارجی انواع کانکس ها و دیواره داخلی سرویس بهداشتی و…. استفاده می­شود. این پانل در طرح و رنگهای مختلف از جمله طرح آجر، سنگ، چوب و غیره تولید می گردد.
به لحاظ زیبایی و استحکام این ساندویچ پانل ها در قسمت ورق رویی فرورفتگی هایی ایجاد می گردد که مهمترین علت آن جلوگیری از ایجاد موج های احتمالی روی ورق و استقامت بیشتر پانل بوده که در یازده تیپ به صورت های مختلف تولید می شود.
ساندویچ پانل دکوراتیو علی‌‌رغم سبکی با مقایسه محصولات مشابه مقاومت مناسبی در برابر ضربه‌ دارد. این مسئله در ساخت دیواره ها و سقف‌های کاذب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این محصول در برابر رطوبت هوا و شرایط  جوی مقاوم بوده و این مسئله باعث حداقل شدن هزینه تعمیر و نگهداری می‌گردد.

سرعت حمل و نقل و سهولت در نصب , مقاومت زیاد در برابر نیروهای محرک  ناشی از زلزله، عایق حرارتی و صوتی ، عایق رطوبت , صرفه جویی در هزینه زیر سازی برای نصب در سطوح سقف و دیوار ، بهینه سازی سرمایش و گرمایش ساختمان به دلیل جلوگیری از تبادل سرما و گرما و در نتیجه صرف انرژی کمتر (مطابق با مبحث ۱۹ ساختمان )، زیبایی محصول و تنوع رنگ، سهولت پاکیزگی و نگهداری، محافظ محیط زیست، مناسب برای تمامی اقلیم ها، قابلیت شستشو، حذف گچ و خاک، افزایش سطح زیر بنای مفید و تقلیل زمان اجرا به میزان ۶۰ درصد از جمله برتری های ساندویچ پانل دکوراتیو نسبت به مصالح سنتی می باشند.

ساختار:

پوشش روی پانل: ورق گالوانیزه طرح دار یا آلوزینک (با رنگ PVDF-SPE))

هسته میانی پانل: فوم پلی یورتان

پوشش پشت پانل: فویل آلومینیوم 

کالرچارت: 

تیپ های قابل تولید:

خصوصیات:

ضخامت فوم پانل 18-16 میلیمتر ، عرض مفید آن 350 و 385 میلیمتر، وزن پانل در هر مترمربع حدود 6-3 کیلوگرم(با توجه به ضخامت ورق رویه) و ضخامت ورق گالوانیزه بین 0.5-0.3 میلیمتر(با توجه به رنگ انتخابی) می باشد.

کاربرد: 

♦ پوشش نمای ساختمان                     

♦ کانکس

♦ بازسازی نمای ساختمان  

♦ خانه های پیش ساخته (LSF) 

♦ دکوراسیون داخلی

♦ پوشش نمای سوله

♦ دیتا سنتر

 

 مزایا: 

♦ عایق صوتی و حرارتی مناسب

♦ سبکی وزن و کاهش وزن ساختمان 

♦ دوام و عمر طولانی، تنوع و زیبایی در طرح و رنگ 

 

نحوه اجرا به دیوار یا سقف کاذب :

۱-بوسیله زیر سازی فلزی

یک شبکه فلزی که می بایستی به سازه اصلی ساختمان اتصال کامل داشته باشد بوسیله قوطی هایmm 40×۴۰ یاmm 30×۳۰ یا پروفیل های سبک U شکل گالوانیزه، با فاصله حداقلcm80 و حداکثرcm 150 نسبت به یکدیگر بر خلاف جهت نصب ساندویچ پانل ها (افقی یاعمودی ) اجرا می شود. اگر ساندویچ پانلها افقی اجرا شوند، پروفیل ها زیرسازی می بایستی بصورت عمودی اجرا شود تا در محل های تلاقی ساندویچ پانل و پروفیل زیرسازی بوسیله پیچ سرمته دار اتصال انجام شود .لازم به ذکر است در محلهایی که ساندویچ پانل در معرض بارندگی قرار دارد و احتمال نفوذ آب وجود دارد توصیه می شود این پانل ها به صورت افقی نصب گردد پانل های دکوراتیو در قسمت فاق و زبانه طوری طراحی شده است که در حالت نصب افقی نفوذ پذیری آب از بین درزهای دو پانل امکان پذیر نمی باشد. این روش نصب، در نمای ساختمان و سرویس های بهداشتی کاربرد دارد .

 

۲– بوسیله پیچ و رول پلاک بدون نیاز به زیرسازی

در مواقعی که لازم باشد پانل ها بر روی یک دیوار یکنواخت و صاف و فاقد موج (مشابه دیوارهای گچ کاری شده،کاشی کاری شده و….) نصب گردد، می توان بدون ایجاد زیر سازی ، پانل ها را مستقیم روی دیوار بوسیله پیچ و رول پلاک در قسمت فاق و زبانه نصب نمود.

ملزومات مربوط به نصب ساندویچ پانل دکوراتیو:

-انواع پروفیل های آلومینیومی اتصال پانلها

نصب زهوارآلومینیومی :برای فریم این پانل ها در ابتدا، انتها، کنجها، اطراف درب هاوپنجره ها و…. از پروفیل های آلومینیومی مخصوص که در طول های ۶ متری تولید شده است می توان استفاده نمود.

۱-پروفیلF شکل یا seven :

مورد استفاده برای ابتدا یا انتهای پانل ها

این پروفیل که مقطع آن به شکل F انگلیسی است و از دو قسمت پایه(بیس) و روکش(کاور) تشکیل شده است، به صورت کشویی،پانل ها رابه اندازهcm 2در برمی گیرد.می بایست قبل از نصب پانل،قسمت پایه(بیس) این پروفیلها روی زیر سازی پیچ شود سپس پانل را روی قسمتی که تعبیه شده نصب نمود و در نهایت قسمت روکش پروفیل رابه صورت ایجاد فشار و یا ضربه زدن در بین دو لبه پروفیل پایه(بیس) جای دارد.کاربرد این پروفیل در ابتدای شروع نصب ودر انتهای نصب پانل می باشد و دیگر کاربرددیگر این پروفیل در قسمت اطراف پنجره ها می باشد.

۲-پروفیل Vشکل :

مورد مصرف برای اتصال در کنجهای(گوشه های ) ۹۰درجه به دو شکل کنج داخلی و خارجی


این پروفیل ها به شکل V لاتین می باشد وزاویه بین دو بال آن دقیقاً ۹۰ درجه است و همانند پروفیلseven از دو قسمت پایه و روکش(بیس و کاور) تشکیل شده است .کاربرد این پروفیل در قسمت های کنج دیوار هم به صورت کنج داخلی و هم به صورت کنج خارجی همانند پروفیل seven، پانل ها را ارتباط می دهد و پایه(بیس) آن روی زیر سازی به وسیله پیچ سرمته دار نصب می گردد.

 

 

 

۳-پروفیلI یا H شکل :

برای اتصال طولی دو پانل به یکدیگر

کاربرد پروفیل H شکل در قسمت اتصال پانلهای افقی به پانل های عمودی و نیز اتصال دو پانل در طول به یکدیگر می باشد. این پروفیل همانند دو پروفیل F شکل و Vشکل از دو قسمت (بیس و کاور ) تشکیل شده است و نصب آن هم مشابه آنهامی باشد.