آلومینیوم کامپوزیت

آلومینیوم کامپوزیت

ورق های کامپوزیت از جمله مصالح پیشرفته معماری مدرن می باشدکه بیش از بیش مورد توجه طراحان و مجریان ساختمان قرارگرفته و استقبال و کاربری فراوان این محصول بعنوان یکی از مصالح مورد استفاده در نمای ساختمانها بیانگر، کیفیت مناسب و عدم وجود هرگونه محدودیت در طراحی و اجرای آن میباشد.
آلومینیوم کامپوزیت پانل SATEL یک نوع ورق مرکب متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم به ضخامت ۰٫۳ الی ۰٫۵ میلیمتر و هسته میانی از جنس پلی اتیلن به ضخامت های ۳ الی ۶ میلیمتر می باشد. رنگ ورق روی پانلها از نوع PVDF  که نوعی رزین فلوروکربن بوده و ساخت کارخانه P.P.G آمریکا با نام تجاری Kynar 500  می باشد و رنگ ورق زیرین از نوع آستر پلی استر و یا بدون رنگ می باشد.

مشخصات ورق:

آلومینیوم کامپوزیت SATEL مشتمل بر دو لایه ورق آلومینیومی می­باشد به طوری که مابین این دو لایه یک هسته پلی اتیلن توسط فشار مضاعف و تزریق شده قرار گرفته است. در ورق­های آلومینیومی مورد استفاده در نمای خارجی ساختمانی لایه رویی آلومینیوم توسط رزین pvdf روکش شده است و باعث گردیده که ۱۰ الی۱۵ سال در مقابل تابش آفتاب و عوامل جوی مقاوم باشد. لایه زیرین از کروم آبکاری شده است.

ابعاد استاندارد ورق های تولید شده بصورت شیت cm125 در طول۳۲۰ cm می­باشد که بسته به طرح و موارد استفاده برش داده می­شود و نصب می­گردد.

وزن ورق آلومینیوم کامپوزیت SATEL با ضخامت ۴ میلی­متر در هر متر مربع kg 5 می­باشد. همچنین این نوع محصول در برابر صوت تا ۲۶ دسی بل عایق صوتی می­ باشد.